Створено книгу, яка змушує читача фізично пережити прочитане (ВІДЕО)

*Слова – все, що необхідно хорошому автору, щоб захопити читача, але дослідники з Массачусетського технологічного інституту Media Lab вважають, що в цифрову епоху читачам треба більше, ніж просто слова.

 

У рамках проекту, який творці охрестили «Сенсорна Фантастика», вченими була створена книга, яка фізично дає читачеві відчути пережиті літературними героями почуття. Команда створила прототип книги, покритий датчиками і механізмами, підключеними до майки – частини новоствореної книги.

 

У міру розвитку сюжету, книга дозволяє читачеві фізично відчувати події, що розгортаються в книзі, імітуючи емоції персонажів. Якщо головний герой боїться, то жилет буде стискатися, щоб здавити груди читача, створивши подобу почуття страху. У разі печалі, сто світлодіодних ліхтарів на обкладинці книги створять відповідне даній емоції освітлення. Від хвилювання жилет може почати вібрувати, щоб вплинути на частоту серцевих скорочень читача, примушуючи його серце битися швидше. Для того щоб змусити користувача відчути збентеження, нагрівальний пристрій буде змінювати температуру шкіри.

 

Прототип пристрою тестувався на повісті Джеймса Тіптрі-молодшого «Дівчинка, яку підключили». Головна героїня твору після невдалої спроби самогубства отримує другий шанс на життя. Її свідомість вибрано для того, щоб керувати штучно вирощеним тілом.

 

У той час як проект досліджує нові способи читання з використанням додаткових електронних приладів, дослідники підкреслюють, що це не спроба створити якийсь кінцевий продукт, а скоріше дослідження в контексті науково-фантастичних оповідань.

 

Деякі автори скептично ставляться до винаходу, сумніваючись, чи можуть фізичні емоції бути настільки ж потужними, як ті, що створюються в мозку.

 

Письменник-фантаст Адам Робертс порівняв винахід з дитячими книгами, які мають кнопки для генерації відповідних звукових ефектів.

 

 


Экономические известия

  • 123

    Не, если читать порнографические рассказы, то это ещё ничего, а вот если кому приспичит книжку про зверства ГЕСТАПО прочитать… Так и найдут через неделю в кровати дохлым и холодным…