Знайдено два невідомі вірші Сапфо

*Два раніше невідомих тексти грецької поетеси Сапфо були знайдені оксфордським папірологом і філологом-класиком Дірком Оббінком, до якого за консультацією звернувся власник стародавнього папірусу.

 

Як заявив гарвардський професор Альберт Хенріхс, у першому з двох віршів загублені лише кілька букв на початку; якщо не брати їх до уваги, у творі немає жодного спірного фрагмента. На наступному папірусі йде початок іншого вірша; його кінець втрачений.

 

У першому з текстів йдеться про Ларікуса і Харакса – чоловіків, яких древня традиція називає братами поетеси; раніше не було відомо жодного тексту Сапфо, в якому вони б з’являлися. У вірші представлений діалог про успішність морського походу Харакса; через те, що початок тексту втрачено, неможливо зрозуміти, чи є сама Сапфо одним із двох учасників розмови. Історик Геродот писав про Харакса як про мандрівника, який вирушив у Єгипет і витратив там статок на те, щоб викупити рабиню Родопіс, в яку був закоханий. Як писав Геродот, Сапфо висміяла необачність закоханого брата у віршах.

Другий вірш відокремлений від першого горизонтальною рискою; зі збережених розрізнених слів зрозуміло лише, що це звернення до богині Афродіти.

 

Сапфо (Сафо) жила в VII столітті до нашої ери.

День