Каналізація зіпсувала тисячі документів в Національній бібліотеці Франції

*Архів Національної бібліотеки Франції серйозно постраждав в результаті прориву каналізаційної труби, що стався в неділю, 12 січня. Про це повідомляє Agence France -Presse.

 

Через аварію ушкодження різного ступеня отримали від 10 до 12 тисяч документів. Як уточнює ІТАР-ТАСС з посиланням на свого кореспондента, прорив труби стався недалеко від залу «Література і мистецтво», в якому зберігаються документи, видрукувані з XVI століття. У бібліотеці спішно почалася евакуація архіву в читальні зали. Два з них у понеділок, 13 числа, були закриті для відвідувачів, але відкрилися вже на наступний день.

 

Скільки часу піде на просушку документів та їх реставрацію в разі потреби, не повідомляється. Однак адміністрація бібліотеки запевнила, що зробить все можливе для мінімізації збитку з точки зору відвідувачів. Про всі зміни в каталозі планується повідомляти на сайті BNF.fr.

 

Представник національного освітнього профспілки FSU (Syndicat National des Enseignements de Second Degré) заявив, що аварія стала наслідком скорочення бюджету на експлуатаційні витрати.

 

Національна бібліотека Франції є найбільш повним зібранням франкомовної літератури у світі. У ній знаходиться кілька десятків мільйонів документів різної тематики. Установа приймає до півтора мільйонів відвідувачів на рік. Бібліотека також відома обширним онлайн-архівом, в якому зберігаються оцифровані копії близько 2,5  млн документів.

Lenta.ru