Премію імені Т. С. Еліота присудили «Паралаксу»

*Премія імені Т. С. Еліота в 2013 році була присуджена ірландській поетесі Шинейд Морріссі, повідомляє BBC News. Мешканку Белфаста нагородили за збірку віршів «Паралакс».

 

Голова еліотівського журі, поет Іен Дюхіг (Ian Duhig) відзначив «політичну, історичну та особисту амбітність» книги Морріссі і заявив, що журі проголосувало за неї одностайно. Вірші «Паралакс» написані красивою мовою, зазначив голова журі, а збірка поєднує безліч точок зору, «як і обіцяє назва». Поклала початок своєї книги поетеса визначенням астрономічного терміна «паралакс». Газета The Guardian в рецензії зазначає, що це поняття в текстах збірки розкривається у фотографічному, філософському і політичному сенсах.

 

Шинейд Морріссі 41 року; в липні 2013 року вона стала першим поетом-лауреатом столиці Північної Ірландії. Поетеса не відносить себе ні до ірландських націоналістів, ні до лоялистів, хоча стверджує, що цікавиться політикою. Морріссі вже номінувалася на премію Еліота в 2002, 2005 і 2009 роках.

 

Поетичну нагороду присуджують щорічно за віршовану збірку англійською мовою, видану у Великобританії або Ірландії. Вперше премію вручили в 1993 році, відзначивши таким чином 40-річчя Поетичного товариства, заснованого Т. С. Еліотом – великим англо-американським поетом, автором модерністської поеми «Безплідна земля». З тих пір призовий фонд був забезпечений грошима вдови поета, Валері Еліот, яка померла у 2012 році. Зараз матеріальна складова премії дорівнює 15 тисячам фунтів. У різний час лауреатами нагороди ставали Тед Хьюз, Шеймус Хіні, Дерек Уолкотт, Ліс Маррей і Керол Енн Даффі .

Lenta.ru