Помер відомий американський поет і письменник Амірі Барака

*Один з найвідоміших афроамериканських поетів і письменників Амірі Барака помер напередодні у США у віці 79 років. Про це повідомляє «ИТАР-ТАСС», посилаючись на його агента.

 

Барака, відомий також як Лерой Джонс, народився 7 жовтня 1934 року в місті Ньюарк (штат Нью-Джерсі). Він вивчав філософію і релігію у вашингтонському Університеті Ховарда, проте не закінчив його і в 1954 році вступив до лав військово-повітряних сил. Після того, як у нього були знайдені книги про Радянський Союз, Барака був звільнений з армії. Влаштувавшись у богемному нью-йоркському районі Грінвіч-Віллідж, він захопився поезією, драмою і музикою, ставши одним з найяскравіших представників бітницва.

 

На початку 60-х років минулого століття виходять у світ його перші збірки віршів. Водночас Барака стає активним учасником руху за права афроамериканців.

 

Помітний вплив на його творчість справили Франц Кафка, Рей Бредбері і Мао Цзедун. У 1980-ті роки Барака викладав у різних американських університетах. За досягнення в галузі поезії він був удостоєний декількох престижних нагород.

Комментарии