Невідомі листи Мері Шеллі знайшли в Інтернеті

*Знайдено невідомі листи англійської письменниці Мері Шеллі. Про це повідомляє The Guardian. Про знахідку заявила почесний професор університету Англія Раскін, фахівець з романтизму Нора Крук.

 

На 13 раніше невідомих листів Шеллі Крук випадково натрапила в Інтернеті. Виявилося, що перелік листів, підписаних Мері Уолстонкрафт Шеллі, викладений на сайті архіву графства Ессекс. Повних текстів листів у Мережі немає, але вказані дати їх написання, адресати, кількість сторінок, в деяких випадках наведені цитати. Професор Крук виявила, що ця кореспонденція ніколи не була опублікована. Як довго каталог листів Шеллі зберігався на сайті архіву, не повідомляється.

 

Знайдені листи датовані різними періодами: від 1831 до 1849 року. Останні Шеллі писала, вже будучи важко хворою, – письменниця померла в 1851 році від злоякісної пухлини мозку. Послання Шеллі адресовані другу її родини – біржовому маклеру Горацію Сміту і його доньці Елізі. На деяких посланнях збереглися сліди червоного сургучу з особистою печаткою письменниці – раніше про існування такої печатки відомо не було.

 

У листах Шеллі розповідає про свої відвідини коронації Вільгельма IV в 1831 році, про сина-підлітка на ім’я Персі, про стан свого здоров’я. Також Мері Шеллі просить у друга дозволу опублікувати адресовані йому листи її чоловіка Персі Біші Шеллі, в яких містяться напади на релігію. Крук зазначає, що ні в одному зі знайдених листів письменниця не згадує свою книгу про Франкенштейна, незважаючи на те, що в 1831 році вона була перевидана.

 

Мері Шеллі, уроджена Мері Уолстонкрафт Годвін (1797-1851), здобула популярність завдяки роману «Франкенштейн, або Сучасний Прометей» (1818). Також вона написала романи «Матильда», «Остання людина» і «Доля Перкина Уорбека». Письменниця була одружена з поетом – романтиком Персі Шеллі, який помер у 1822 році.

Lenta.ru