Найгірший опис сексу знайшли в романі про ядерну війну

*У Великобританії названо лауреата премії за найгірший опис сексу в літературі «Bad Sex Award». У 2013 році ним став американський письменник Манілі Сурі за книгу «The City of Devi» («Місто Деві»). Про це повідомляється на сайті засновника премії журналу Literary Review.

 

Дія книги розгортається у спорожнілому Мумбаї, що очікує ядерного бомбардування з боку Пакистану. Журі відзначило, що в романі Сурі їх увагу привернула тривала сцена сексу за участю трьох персонажів: подружньої пари Саріта і Каруна і гея – мусульманина на ім’я Джаз. Опис сцени сексу, зокрема, включає наступну фразу: «Ми мчимо, як супергерої крізь зірки і сонячні системи, ми пірнаємо в скупчення кварків і атомних ядер».

 

Ім’я «переможця» на церемонії нагородження 3 грудня назвала британська актриса і письменниця Джоан Коллінз. Сама Коллінз жодного разу не була номінована на премію. Сурі не зміг бути присутнім на церемонії, бо живе у США, але його видавці, які одержували премію, подякували її засновникам і порадили читачам «взяти книгу з собою в ліжко».

 

У шорт-лист «Bad Sex Award» у 2013 році входили вісім письменників. Крім Сурі, номінантами були названі Вільям Ніколсон за роман «Motherland» («Батьківщина») , Руперт Томсон за «Secrecy» («Таємниця») , Меттью Рейнольдс за «The World Was All Before Them» (« Весь світ був перед ними») , Сьюзан Чхве за «My Education» («Моя освіта»), Джонатан Грімвуд за «The Last Banquete» («Останній банкет») і Ерік Рейнгардт за «The Victoria System» («Метод Вікторії»).

 

Також до числа номінантів був включений померлий у 1967 році американський кантрі- і фолк-співак Вуді Гатрі за роман «House of Earth» («Дім Землі»). Книгу, написану в 1947 році, яка довгий час вважалася втраченою, у 2013 році опублікувало видавництво Джонні Деппа. Роман британки Хелен Філдінг про пригоди Бріджит Джонс «Без розуму від цього хлопчиська» («Mad About the Boy») не удостоївся проходження в шорт-лист цього року, бо журі премії визнало його «недостатньо соромітним».

 

«The City of Devi» – третій роман Маніла Сурі. Письменник, який також є професором математики і викладає в Університеті Меріленда, був включений у лонг-лист Букерівської премії і входив до шорт-лист літературної премії ПЕН/Фолкнер.

 

Премія «Bad Sex in Fiction Award», створена британським журналом Literary Review, була заснована в 1993 році. Вона щорічно вручається з метою «привернути увагу до грубого, позбавленого смак , часто невиправданого використання опису сексуальних сцен у сучасній літературі». У 2012 році лауреатом премії стала канадська письменниця Ненсі Х’юстон за роман «Інфрачервоний» (Infrared).

Lenta.ru