Опублікують врятоване з вогню есе автора «Хронік Нарнії»

*

Невідоме філософське есе автора циклу «Хроніки Нарнії» Клайва Стейплза Льюїса буде вперше опубліковано 25 листопада 2013 у видавництві Cambridge University Press разом з іншими роботами письменника. Про це повідомляє The Times. Виявив статтю секретар Льюїса –  Уолтер Хупер.

 

82-річний Хупер розповів виданню, що він врятував статтю разом з іншими записами від вогню. Уоррен Люіс, брат письменника, збирався після його смерті в 1963 році знищити більшу частину сімейних паперів, так як переїжджав в інший будинок. У січні 1964 він влаштував у дворі будинку, де жив письменник, багаття, в якому мав намір спалити всі його документи. Хупер стверджує, що він прибув буквально «в останню хвилину» і встиг забрати собі 50 блокнотів Льюїса.

 

Всі виявлені в 1964 році записи помічник письменника передав університетському видавництву. Серед них виявилося й есе без назви, в якому автор розповідає про свої філософські переконання, полемізуючи з італійським мислителем, представником неогегельянства Бенедетто Кроче. Як стверджує Хупер, думки, висловлені в статті, вплинули на багато творів Льюїса, у тому числі на його цикл про Нарнії.

 

Хупер повідомив, що в есе висловлюється думка, ключова для творчості письменника. Вона звучить так: «Розум – це орган істини. Уява – це орган сенсу ». Як зазначив секретар письменника, Льюїс поділяв думку Джона Толкієна про божественну природу людського розуму і вважав, що уява має сенс лише тому, що розум людини був створений Богом.

 

Уолтер Хупер познайомився з Клайвом Стейплзом Льюїсом влітку 1963 року, працював його секретарем аж до смерті письменника в листопаді того ж року. Хупер опублікував велику частину  кореспонденції Льюїса.

 

Lenta.ru