Оголошено лауреатів Національної книжкової премії США

*

 

У США оголошені лауреати Національної книжкової премії-2013. Імена переможців опубліковані на сайті Національного книжкового фонду. Кращим автором в категорії «Художня література» визнали письменника, сценариста і музиканта Джеймса Макбрайда за роман «The Good Lord Bird» («Птах доброго Господа»). Твір Макбрайда оповідає про життя відомого аболіціоніст Джона Брауна, який практикував терористичні способи боротьби з рабством в США.

 

У шорт-лист до цієї  номінації входили також Рейчел Кушнер з романом «The Flamethrowers» («Метальники полум’я»), Джумпи Лахірі з твором «The Lowland» («Низовина»), Томас Пинчон з романом «Bleeding Edge» («Кровоточива кромка»)  і Джордж Саундерс з книгою «Tenth of December» («Десяте грудня»).

 

У категорії «Нон-фікшн» кращим був визнаний журналіст The New York Times Джордж Паркер з книгою «The Unwinding: An Inner History of the New America» («Амортизація: Внутрішня історія сучасної Америки»). Паркер у своїй книзі розглядає проблеми сучасної економіки США. У номінації «Поезія» нагороду отримала Мері Шібіст (Mary Szybist) за збірку віршів «Incarnadine» («Алий»). Кращим дитячим письменником у 2013 році була визнана американка японського походження Синтія Кадохата за книгу «The Thing About Luck» («Справа у Люку»).

 

Джеймс Макбрайд отримав широку популярність завдяки своїм мемуарам «The Color of Water» («Колір води»), опублікованими в 1996 році. В автобіографічній книзі письменник розповідає про своє життя у великій бідній афроамериканської сім’ї, з суворою білою матір’ю, ортодоксальною єврейкою. Макбрайд написав ряд творів про життя чорношкірих американців. У 2012 році він у співавторстві зі Спайком Лі написав сценарій і спродюсував фільм «Літо в Ред Хук» («Red Hook Summer»).

 

Національна книжкова премія є однією з головних літературних нагород США, поряд з Пулітцерівської премією. Нагорода, заснована в 1950 році, вручається щорічно в чотирьох категоріях. Її лауреатами в різні роки ставали Джон Апдайк, Торнтон Уайлдер, Томас Пинчон, Кормак Маккарті, Сьюзан Сонтаг та інші.

 

Lenta.ru