«Козаки» обписали лайками театр Льва Додіна

*

 

У ніч з 20 на 21 листопада на стінах Малого драматичного театру – Театру Європи в Санкт-Петербурзі невідомі написали лайки на адресу художнього керівника театру Льва Додіна. Про це повідомляє «Фонтанка». Кілька людей, що позиціонують себе як «петербурзькі козаки», також надіслали лист до редакції видання з поясненням своїх дій.

 

Лист підписаний трьома іменами – Денис Горчін, Іван Ольхович, Василь Сухаченко. Автори листа називають організований Левом Додіним «Зимовий фестиваль» «сатанинським святом» і обурюються тим, що режисер допустив показ вистави, що порушує закон про пропаганду гомосексуалізму та педофілії в Петербурзі. Вони пишуть, що побували також у театрі на Фонтанці і залишили свою думку про виставу на стіні біля входу. Там же, за їх словами, залишена голова свині з написом «Додін». Невідомі вимагають скасування фестивалю та покарання для режисера, за їх словами, який дозволив «лицедійства перемогти то зовсім невелике світле, що може бути в цьому і без того убогому і бісівській виді мистецтва».

 

У листі, ймовірно, йдеться про показ вистави берлінського театру Шаубюне «Смерть у Венеції / Kindertotenlieder» за оповіданням Томаса Манна і симфонії Густава Малера. По закінченні вистави його режисер і керівник театру Томас Остермайер піднявся на сцену Молодіжного театру на Фонтанці і звернувся до глядачів. Режисер сказав, що він і його трупа боялися їхати до Росії після того, як дізналися про нещодавно прийнятому законі про заборону гомосексуальної пропаганди. «Ми дуже сподіваємося, що, коли ми знову приїдемо до Росії, нам нічого буде боятися, тому що цей закон вже не буде існувати», – сказав Остермайер на завершення, чим викликав п’ятихвилинну овацію залу. Можливо, побоювання режисера були пов’язані з сюжетом «Смерті в Венеції» (оповідання Манна оповідає про любов старіючого письменника до юнака, якого він зустрів на пляжі).

 

Як зазначає петербурзьке видання, за деякими даними, схожа акція пройшла біля Молодіжного театру на Фонтанці. Група людей, яка називає себе «козаками Петербурга”, не вперше проводить акції протесту проти культурних заходів. Раніше вони висловили своє невдоволення виставою «Лоліта» Леоніда Мозгового в музеї «Ерарта», який згодом було скасовано. У січні 2013 року невідомі розбили пляшкою вікно музею Володимира Набокова. До пляшки було прикріплено послання з лайками на адресу дирекції музею, «пропагує педофілію Набокова».

 

«Зимовий фестиваль Льва Додіна» проходить в Санкт-Петербурзі з 14 по 29 листопада. Мета фестивалю, за словами Льва Додіна, – зробити «моментальний знімок» сьогоднішнього європейського театру, показати петербурзькому глядачеві роботи кращих європейських режисерів. Крім Остермайера у програмі «Зимового фестивалю» представлені Пітер Брук, Люк Бонді, Люк Персеваль та інші.

 

Lenta.ru