Заборонену біографію Селінджера пустять з молотка

*

На торги аукціонного дому Swann Auction Galleries виставлено біографію Джерома Девіда Селінджера “Життя на папері”, яку він сам заборонив публікувати і продавати. Примірник пілотного випуску книги вперше піде з молотка 21 листопада. Він виставлений на торги “Література XIX – XX століть”. Оціночна вартість нью-йоркського видання 1986 року становить $4-6 тис.

 

Біографію Селінджера (“JD Salinger: A Writing Life”) написав англійський літературний критик, біограф, поет Іен Хемільтон. Цікаво, що на обкладинці видання, представленого як лот, допущена помилка, і прізвище біографа вказано без літери l як Hamiton. У 1987-му році Селінджер домігся заборони продажу біографії, оскільки в ній використовувалися цитати з його неопублікованих листів, які він пожертвував університетським бібліотекам. Для цього письменник зареєстрував 79 листів, отримавши таким чином авторські права, і доручив своєму юристу не дозволяти публікацію книги, доки цитати з листів не буде видалено.

 

Пробний наклад було знищено. Книга вийшла в 1988 році в зміненому вигляді: Хемільтону довелося переписати фрагменти, не схвалені Селінджером. 21 листопада на аукціоні Swann Auction Galleries з молотка також підуть книги Джейн Остін, Вільяма Фолкнера, Джеймса Джойса та інших авторів. Нагадаємо, у вересні на екрани вийшла документальна картина Шейна Салерно “Селінджер”. Режисер фільму також написав у співавторстві з Девідом Шилдсом однойменну книгу. Як відомо, Селінджер вів усамітнений спосіб життя – не публікував нових творів з 1965-го і не давав інтерв’ю з 1980 року.

 

Іnsider