«Вбивство Роджера Екройда» визнали найкращим детективом всіх часів

*

Кращим детективом всіх часів і народів визнано роман Агати Крісті «Вбивство Роджера Екройда». Про це повідомляється на сайті Асоціації письменників кримінального жанру (CWA), яка на честь своєї 60- ї річниці провела опитування серед 600 авторів – детективників.

У конкурсі брали участь 10 творів, в числі яких також були роман Крісті «Вбивство у” Східному експресі “», «Собака Баскервілів» Артура Конан Дойля і «Глибокий сон» Реймонда Чандлера.

 
У ході опитування письменники також повинні були вибрати кращого автора і кращу серію детективів. У першій категорії перемогла Агата Крісті, а в другій – серія творів Конан Дойля про лондонського приватного шукача Шерлока Холмса.

Останній раз CWA проводила подібне опитування в 1998 році, і тоді найкращим майстром детективного жанру назвали Реймонда Чандлера, а кращим детективом – «Дев’ять кравців» Дороті Лі Сейерс. Номером один також стала серія оповідань і романів Чандлера про приватного детектива Філіпе Марлоу. Британські ЗМІ відзначають, що в обох конкурсах письменники віддавали перевагу класиці, а не сучасним авторам і творам.

 

«Вбивство Роджера Екройда» Агата Крісті опублікувала в 1926 році. Після виходу книги письменниця отримала на її адресу багато критичних відгуків, в тому числі через головний літературний прийом. Розслідуванням злочину в романі займається бельгійський детектив Еркюль Пуаро, головний герой близько 80 творів Крісті.