На скільки люблять читати у Європі люди

*

 

Єврокомісія опублікувала результати соцопитування про участь європейців у культурному житті.

 

За даними соціологічного сервісу Єврокомісії – Євробарометра – 68% громадян ЄС за останні 12 місяців прочитали хоча б одну книгу. Це лише трохи менше, ніж кількість людей, що переглянули за останній рік хоча б одну культурну телепередачу або прослухали радіопрограму про культуру (72%). Найбільше читають у Швеції (90%), Нідерландах (86%) і Данії (82%). Найменше – у Румунії (51%) та Греції (50%).

 

Точних даних про те, скільки з читачів в Європі користуються електронними версіями книжок, немає, проте відомо, що книги, компакт-диски або квитки на культурні заходи в Інтернеті купують 27% опитаних. Найменше – лише 5% опитаних – купували подібні культурні продукти в Болгарії, а найбільше – 53% і 52% відповідно – у Швеції та Данії. У Німеччині книги, диски або квитки купують в Інтернеті 44% опитаних, а у Великобританії та Франції – 30% і 31% відповідно.

 

Відносно небагато європейців ходять до бібліотеки: 31%. Головною причиною для цього називають слабкий інтерес (43% тих, хто не ходить), в той час як головною причиною для непрочитаних книг будинку є відсутність часу (44%). Європейські читачі далеко не завжди цікавляться творчістю своїх сусідів з  Євросоюзу. Так, лише 27% за останній рік прочитали книгу автора з іншої країни.

 

Рro-books