Синдром Доріана Грея – культ, що полонив Голлівуд та вітчизняних селебрітіc

*

 

Синдром Доріана Грея – культ молодості, який розглядає більш тривале збереження життя, в тому числі і, в рамках особливостей, властивих юнацькому або більше молодому періоду життя.

Виражається в страху перед фізичним зів’яненням або старінням. Компенсується невиправданим використанням молодіжної атрибутики, вибором одягу в молодіжному стилі, в крайньому випадку веде до зловживання пластичною хірургією та косметичними засобами.

 

Іноді це розлад закінчується депресіями і спробами самогубства.

Це психологічний стан особливо поширене серед публічних особистостей: кінозірок, артистів, співаків.

Названо так на честь персонажа роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея», де головний персонаж Доріан Грей – юнак неземної краси, побажав залишатися вічно молодим, а його портрет, намальований художником, старів би. Бажання Доріана здійснюється, що врешті приводить його до аморального життя. На картині відображалися всі вчинки Доріана, як би вони мали відбитися на його душі та тілі.

 

Серед фахівців немає єдиної думки про те, чи є цей стан хворобою.

Зарубіжні та вітчизняні зірки, політики інші публічні люди і не тільки у гонитві за молодістю лягають під ніж пластичного хірурга, роблять різноманітні ін’єкції, використовуючи увесь спектр сучасної індустрії краси. Часто такий культ молодості ставить під загрозу саме життя людини.

*

 

Однією із  найвідоміших жінок світу, що обожнює омолоджуватися є голлівудська актриса (екс-дружина актора Брюсса Вілліса) Демі Мур. І хоч акторці вже за 50, більше 35-40 років їй не даси.

 

Офіційна версія секрету молодості Демі Мур  – це активний спосіб життя, здорове харчування й коханий чоловік поруч. Неофіційна – улюблениця пластичних хірургів (хоча це тримають у строгій таємниці), а також шанувальниця нехірургічних процедур.

 

Newsmarket