Премію Семюеля Джонсона отримала книга про поета Габріеле д’Аннунціо

 

*

Літературну премію Семюеля Джонсона, найпрестижнішу британську нагороду в області нон-фікшн, в 2013 році отримала книга «The Pike» Люсі Хьюз-Холлетт (Lucy Hughes-Hallett), що розповідає про італійського поета Габріеле д’Аннунціо, повідомляє Reuters.

 

Хьюз-Холлетт вдалося «показати бурхливу Європу початку XX-го століття і зародження фашизму і, одночасно, особисту історію неймовірної кар’єри д’Аннунціо», заявило журі премії, представляючи лауреата. Премія Семюеля Джонсона в 2013 році була вручена в 15 разів. Лауреат премії отримує чек на 20 тисяч фунтів стерлінгів (31,8 тисячі доларів).

 

Габріеле д’Аннунціо, що народився в 1863 році, до початку Першої світової війни вважався найбільш відомим і популярним італійським письменником. У своїх романах, віршах і п’єсах д’Аннунціо відбивав дух романтизму, героїзму, епікурейства, еротизму і патріотизму. Сам д’Аннунціо був одним з найбільш яскравих персонажів європейської богеми.

 

Участь у Першій світовій війні принесло д’Аннунціо славу національного героя. Після закінчення війни він став одним з лідерів націоналістичного руху в Італії, проявивши себе як полум’яний оратор. У вересні 1919 року д’Аннунціо очолив захоплення італійськими націоналістами міста Фіуме (сучасний назва- Рієка). Д’Аннунціо проголосив Фіуме незалежною державою. Республіка Фіуме, проект конституції якої д’Аннунціо написав у віршах, проіснувала 16 місяців.

 

З 1919 року д’Аннунціо підтримував Беніто Муссоліні, на якого в той момент чинив значний вплив. При режимі Муссоліні д’Аннунціо отримав в 1924 році титул князя, а в 1937 році очолив Королівську академію наук. У березні 1938 року д’Аннунціо помер. Муссоліні влаштував йому урочистий похорон.

 

Lenta.ru