Британські книготорговці вимагають скасувати ПДВ на електронні книги

*

 

Європейська Комісія розпочала експертні консультації з питання оподаткування ПДВ торгівлі електронними товарами. Книготорговці Великобританії опублікували звернення до ЄС, в якому закликають скасувати ПДВ на е-книги.

 

Після попереджень, винесених Франції і Люксембургу за самостійне зниження ставки ПДВ на електронні книги, Європейський Союз почав розгляд питання про обкладення даного виду торгівлі податком на додану вартість на експертному рівні.

 

Британські книжкові мережі скористалися ситуацією, щоб звернутися до влади ЄС з пропозицією знизити або навіть скасувати ПДВ на електронні книги. Виконавчий директор Waterstones Джеймс Донт (James Daunt), глава Foyles Сем Хусейн (Sam Husain) і глава The Book People Сені Глейстер (Seni Glaister) підтримали ідею про те, що як і друковані книги, електронні книги повинні обкладатися 0% ПДВ. Нинішня ставка ПДВ на електронні книги у Великобританії складає 20%.

 

Якби ПДВ на електронні книги скасували, то у виграші насамперед виявилися б ті книготорговці, чиї штаб-квартири знаходяться у Великобританії. Так, Amazon, Kobo і Nook користуються пільговим 3-процентним ПДВ, розташувавши свої штаб-квартири в Люксембурзі, проте Waterstones і Foyles змушені платити 20-відсоткову британську ставку. Як зазначив Джеймс Донт, «плюсом буде те, що це зрівняє ціноутворення і зведе до нуля конкурентну перевагу, що забезпечується за рахунок Люксембургу компаніям Amazon, Nook і Kobo. Компанія Foyles досі мирилася з існуючою ситуацією, тому що частка виручки з продажу електронних книг відносно невелика в порівнянні з друкованими книжками. Я впевнений, що якби умови ПДВ були рівними для всіх, Foyles продавала б більше електронних книг».

 

Європейська комісія заявила 22 жовтня, що створює Групу експертів високого рівня з оподаткування цифрової економіки, яка запропонує найкращі способи оподаткування цифрової продукції в ЄС. Комісар ЄС з оподаткування Альгірдас Шемета (Algirdas Šemeta) заявив: «Оподаткування не повинно бути перешкодою для позитивних тенденцій у цифрової революції.». Справа про ПДВ також лежить в Європейському Суді – після того, як Євросоюз не зміг домовитися з Францією і Люксембургом про те, чи мають останні право знижувати ПДВ на книжки. Однак виконавчий директор британської Асоціації книгопродавців Тім Годфрі вважає, що суд не розглядатиме справу до 2015 року, оскільки саме з 1 січня 2015 року в Євросоюзі вступають дії нові правила з оподаткування, згідно з якими ПДВ сплачуватиметься на підставі країни здійснення покупки, а не країни реєстрації продавця електронних книг.

 

Рro-books.ru