Жіночий рух Femen став негативним героєм коміксу

*

 

Представниці жіночого руху Femen стали героями коміксів канадської художниці Діни Мохаммед, де постають як негативні герої – “секстремісток”, яких перемагає супер героїня – арабська жінка-ніндзя на ім’я Каїра (Перемога).

Каїра бореться з усіма ісламофобами та жононенависниками, із “західними колонізаторами, які поширюють дурні стереотипи про мусульманок як про пригноблених і безпомічних”.

 

 

 

*

Але незважаючи на об’єднуючу їх боротьбу за права жінок, Каїра не сприймає методи та ідеологію Femen. Тому гострий меч Каїри наздоганяє напівголих активісток руху, що опоганюють святині ісламу.

Як повідомляє NEWSru Israel, Діна Мохамед – випускниця Університету Оттави і художнього коледжу Шерідан. В останні місяці вона набула широкої міжнародної популярності завдяки серії коміксів.

 

 

У неї експресивна і лаконічна художня техніка, вона вибирає для коміксів актуальну тематику і супроводжує їх текстами не лише арабською, а й англійською мовами.

У керівництві Femen виданню заявили, що “пишаються увагою ісламістів до боротьби руху проти бузувірських ісламістських традицій”. Водночас поява коміксу прес-служба руху назвала “тривожним дзвінком усьому світу”.

1382545387

 

 

“Це – не просто смішні малюнки, це – керівництво до дії”, – заявила представник руху Анна Гуцол.

“Паранджа не може бути вибором жінки, поки мільйони жінок перебувають під загрозою смерті за її зняття. Жінка – не “мішок ганьби”. Іслам – не джерело етики, а джерело утисків і насильства”, – сказано у зверненні Femen.

 

 

Кореспондент