У Росії з’явиться система автоматичної верстки книги

*

 

Технологія автоматичної верстки покликана серйозно здешевити витрати при додруковій  підготовці книги. Автори проекту розраховують за рік залучити сто тисяч користувачів, а через півтора року вийти на західний ринок. Проект розроблявся п’ять років. На завершальному етапі до нього приєднався Олександр Гаврилов, екс -глава газети «Книжное обозрение», співвласник мережі кафе для інтелектуалів FAQ в Москві.

 

Система автоматизації верстки книг незабаром буде виведена на ринок співзасновниками проекту Ridero Олександром Касьяненко та Олександром Гавриловим. Технологія створена для того, щоб спростити, скоротити і здешевити цикл виробництва книги для видавництв, а незалежні автори отримають можливість створювати книги самі і самостійно пропонувати їх покупцям в онлайн- магазинах.
Олександр Касьяненко, який більше 20 років працює у видавничому бізнесі на різних позиціях – від власника книжкового магазину, глави видавництва «Ультра Культура» до художника обкладинок книг – з появою електронних книг задумався про те, як зробити процес їх створення менш ресурсомістким . Касьяненко обіцяє, що новий сервіс здешевить процес створення книги в десять разів, повідомляє РБК daily.

 

Для тих авторів, які все ж таки вирішать, що їм потрібна  додрукова підготовка книги  експертами , творці Ridero формують базу коректорів, дизайнерів, художників- оформлювачів. Також планується залучити дикторів для створення аудіокниг, рекламні агентства для просування творів та інших фахівців, ціни на послуги яких будуть залежати від рівня професіоналізму співробітника. Засновники Ridero будуть отримувати комісію 10-20 % від кожної угоди, укладеної на сайті.
Автоматична верстка книг на платформі Ridero буде здійснюватися за допомогою 25-30 готових макетів, які можна застосувати, завантаживши текст твору та ілюстрації до нього. Система розподілить текст по сторінках, виділить назви розділів, оформить виноски і епіграфи, прибере зайві пробіли, поправить невірно розставлені переноси слів,  додасть до книги вихідні дані і ISBN (міжнародний стандартний номер книги).

 

 

Pro books.ru