З 2015 року в Росії будуть видаватися тільки підручники з електронними додатками

*

Підручники, у яких немає електронних варіантів, перестануть видаватися в Росії з 1 січня 2015 року. Е-версії мають бути не копіями паперових книг, а інтерактивними посібниками, що підвищують якість освіти.

 

З 1 січня 2015 року, згідно з новим «Законом про освіту», буде дозволено видавати тільки підручники, у яких є електронна версія. Е-варіант, як розраховують чиновники, буде інтерактивним, інформативним і інноваційним. Нагадаємо, що це нововведення запропонувала ще в червні палата «Освітнє середовище» Російського книжкового союзу, разом з іншими принциповими змінами в порядку формування федерального переліку підручників.

 

На конференції «Електронна школа» заступник виконавчого директора Національного фонду підготовки кадрів Світлана Авдєєва, відповідаючи на питання про витрати, які понесе держава при переоснащенні шкіл, підкреслила: «Економісти стверджують, що зростання освітніх досягнень випускників шкіл на 5 відсотків через десять обертається подвоєнням ВВП країни . На освіту гроші витрачати не шкода ».

Планується, що в електронні підручники будуть вбудовані перехресні посилання на різні шкільні предмети і включені практичні завдання, а в якості ілюстративного матеріалу будуть використовуватися не тільки картинки, але і відеоролики, аудіофайли, копії документів.

 

Світлана Авдєєва заявила про те, що електронні підручники зможуть підвищити інтерес старших школярів до навчання. «Є міжнародний тест PIRLS на вміння розуміти прочитаний текст. Після четвертого класу наші хлопці справляються з ним блискуче і серед десятирічних у Росії перше місце за результатами PIRLS. А от серед п’ятнадцятирічних ми тільки на 33-34-му місцях. У середній школі у хлопців пропадає інтерес до читання, до вчення, вони втрачають навик сприйняття інформації. Комп’ютерна освіта дозволяє впровадити активно-дієві методи навчання, вони зроблять навчання цікавим і захоплюючим вже для підлітків, не тільки для малюків », – повідомила фахівець.

Нагадаємо, що наприкінці минулого навчального року в 75 столичних школах проходив експеримент з впровадження електронних підручників, який експерти в галузі освіти назвали успішним.

 

Частиною програми з переходу середніх шкіл на електронне навчання буде проект Російського книжкового союзу, який спільно з департаментом освіти Москви планує створити в столичних школах електронні бібліотеки.

Як повідомлялося, Міністерством освіти Росії підготовлений наказ про нових вимогах до підручників, внесеним до Федерального перелік. Ця ініціатива викликала критику експертів книжкової галузі, які заявляють про те, що затвердження наказу призведе до падіння ринку підручників і загального погіршення ситуації зі шкільною освітою в країні. Претензії видавців підручників розгляне російська антимонопольна служба, співробітники якої зможуть вжити заходів для коригування ситуації.