Умберто Еко написав статтю про «Важко бути богом» Германа

pic_842401e7dce147602f0f94ecdb00815f

Італійський письменник і вчений- гуманітарій Умберто Еко написав есе про останній фільм російського режисера Олексія Германа «Важко бути богом». Про це , як передає кореспондент «Стрічки.Ру», на прес – конференції в Москві повідомив Марко Мюллер, художній керівник Римського кінофестивалю, на якому відбудеться прем’єра стрічки.

За словами Мюллера, Еко став першим європейським глядачем «Важко бути богом». Автор «Імені троянди» після перегляду відходив від шоку протягом трьох днів, а потім написав статтю. Есе завершується думкою, що після Германа фільми Тарантіно здаються діснеївськими мультиками, розповів Мюллер. Текст Еко незабаром буде опублікований і по-російськи, і по- італійськи.


Раніше вдова Германа Світлана Кармаліта обіцяла після Риму прем’єру і прокат фільму в Росії. Однак зараз вона заявила, що дату прем’єри в Росії не знає, і що це вирішують продюсери. Продюсер Віктор Ізвеков, у свою чергу, заявив, що попередні покази пройдуть в листопаді, а реліз варто чекати, швидше за все, до середині лютого 2014 року. За словами сина режисера, Олексія Германа -молодшого, інтерес до стрічки великий: «заявок від кінотеатрів навіть не десятки, а набагато більше».


Раніше Кармаліта пояснювала вибір Риму для прем’єри так: до Венеціанського фестивалю – тобто до серпня – «Важко бути богом» готовий не буде, а до Каннського, який пройде навесні 2014 – го, прем’єра чекати не може. Крім того, Римський фестиваль був одним з улюблених у Германа, багато в чому завдяки дружбі з Мюллером.

Олексій Герман збирався екранізувати повість братів Стругацьких ще з радянських часів, а запустив фільм у виробництво в 1999 році. «Важко бути богом » став одним із найграндіозніших довгобудів російського кіно: вихід картини неодноразово відкладався. Герман помер, коли залишалися лише технічні доробки, зокрема – озвучування; завершували картину на «Ленфільмі» під керівництвом Олексія Германа -молодшого.

Олексій Герман -старший помер 21 лютого 2013 на 75- му році життя. Серед фільмів, які прославили режисера – «Перевірка на дорогах», «Двадцять днів без війни», «Мій друг Іван Лапшин», «Хрустальов , машину !».

Lenta.ru