Лауреат Нобелівської премії з літератури буде названий 10 жовтня

*

Лауреат Нобелівської премії з літератури оголосять у Стокгольмі 10 жовтня. Як повідомила Шведська Академія, ім’я володаря однієї з найбільш очікуваних і популярних з усіх п’яти нагород буде оголошено в четвер о 14:00 за українським часом.

 

Серед 195 письменників і поетів, 48 з яких номінувалися вперше, Нобелівський комітет вибрав шорт -лист з п’ятьох людей, повідомляє The Guardian. Їх імена тримаються в секреті. Але вже є маса припущень з приводу майбутнього лауреата . Британська букмекерська компанія Ladbrokes ставить на дуже вигідну позицію письменника Харукі Муракамі, повідомляє Reuters. Його бестселери про ізоляцію від суспільства і самотність з елементами сюрреалізму популярні не тільки в Японії, але і по всьому світу.

 

В іншій букмекерської компанії Unibet також вважають, що найвищі шанси на отримання премії у Муракамі. Як повідомляє шведський сайт The Swedish Wire, торік можливим лауреатом компанія назвала письменника з Китаю Мо Яня, і прогноз виявився вірним.
Нагадаємо, що за весь час існування , починаючи з 1901 року, Нобелівська премія з літератури була вручена 109 лауреатам. Серед російських літераторів цієї нагороди удостоїлися Іван Бунін, Борис Пастернак, Михайло Шолохов, Олександр Солженіцин та Йосип Бродський.

 

Нобелівська премія 2013 року по фізіології і медицині вже присуджена вченим із США Джеймсу Ротману ( Єльський університет), Ренді Шекману ( Берклі ) і німцеві Томасу Зюдофу (Стенфордський університет) за відкриття механізму регуляції міжклітинних взаємодій, повідомив у понеділок Нобелівський комітет.

 

Церемонія нагородження лауреатів за традицією буде проходити 10 грудень в Стокгольмі в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля.

Сума кожної з Нобелівських премій в 2013 році склала 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів США ).

newsru.com