Автор детективів перепише «Емму» Джейн Остін

*

Автор детективних романів Александер Маккол – Сміт перепише книгу Джейн Остін «Емма». Про це повідомляє BBC News . Осучаснена версія роману повинна надійти в продаж у 2014 році. Книга буде опублікована через 199 років після виходу оригінальної версії        «Емми».

Сам Маккол – Сміт зазначив , що він вважає «Емму» одним з найкращих романів англійською мовою , а тому можливість переписати її це і привілей , і в той же час – виклик . Він також пожартував, що просити написати сучасну версію роману – це те ж саме, що і просити його з’їсти коробку смачних шоколадок .

 

Нова версія «Емми» від Маккола -Сміта є частиною проекту, який присвячений Джейн Остін. У його рамках повинні вийти шість романів, які засновані на її книгах. Їх авторами стануть сучасні письменники. Згідно з правилами, автори не можуть змінити головних діючих персонажів і основну сюжетну інтригу кожного роману, однак мають право вільно поміняти деталі.

 

Крім Маккола -Сміта в проекті беруть участь Джоанна Троллоп, Вел Макдермід, Куртіс Сіттенфілд і ще два учасника, імена яких стануть відомі пізніше . Першою книгою серії, яка надійде в продаж, стане варіація на тему «Почуття і чутливості» Троллопа . «Нортенгерське абатство» Макдермід вийде в 2014 році, а «Гордість і упередження» Сіттенфелд надійде в продаж роком пізніше.

 

Раніше романи Джейн Остін вже піддавалися переробці. Так, у 2009 році була видана книга «Гордість і упередження і зомбі», в якій роман між Елізабет Беннет і містером Дарсі розвертався на тлі навали живих мерців. У 2011 році в продаж надійшов детектив «Смерть приходить в Пемберлі» британки Філліс Дороті Джеймс, який є продовженням «Гордості і упередження». Основна інтрига в ньому пов’язана з вбивством, яке нібито скоїв один з героїв оригінального роману.

Lenta.ru