Продаж фоліо Шекспіра зірвався через роман бібліотекаря зі співробітницею аукціону

*

Плани бібліотеки Сенат Хаус при Лондонському Університеті з продажу ранніх видань Шекспіра будуть переглянуті у зв’язку з відставкою директора бібліотеки Крістофера Пресслер . Про це повідомляє The Daily Telegraph. Пресслер повідомив про свою відставку після того , як стало відомо про його романтичні відносини з співробітницею аукціонного дому Bohnams , який повинен був організовувати торги .

 

Пресслер заявив, що йде з поста директора бібліотеки «з особистих причин»,  не розголошуючи подробиць. Однак кількома тижнями раніше стало відомо про любовний зв’язок директора бібліотеки з однією зі співробітниць будинку Bohnams. Те, що Пресслер не розказав про особисті стосунки з представницею аукціону, було визнано порушенням фінансових правил угоди, тому продаж цінних книг було відкладено на невизначений термін. При цьому повідомляється, що жінка, яка перебуває у відносинах з Престлером, ніяк не була причетна до організації шекспірівських торгів і працює в іншому відділі .

 

Пропозиція продати чотири виданих у XVII столітті фоліо Шекспіра ( 1623, 1632, 1664 і 1685 років ) надійшло саме від Крістофера Пресслер . Колишній директор бібліотеки запропонував виставити належні їй томи на аукціон, щоб заробити грошей на купівлю творів авторів XX і XXI століття. На продажу чотирьох книг планувалося заробити близько 5 мільйонів фунтів ( 8 мільйонів доларів).

 

Академічна спільнота різко засудило рішення керівництва бібліотеки продати рідкісні видання Шекспіра. За словами екс – директора, у фондах Сенат Хауса зберігається ще кілька аналогічних томів. Однак англійський шекспірознавець Браян Вікерс стверджує, що двох однакових томів серед ранніх видань Шекспіра просто не може бути через специфіку друку того часу ( в процесі набору в кожен екземпляр могли вноситися різні зміни і спотворення). Намір продати фоліанти він назвав «дурістю вищого порядку», оскільки книги становлять великий інтерес для дослідників.