«Російський Букер» оголосив шорт-лист

*Журі літературної премії «Російський Букер» оголосило фіналістів 2013 року. Шорт-лист з шести авторів опублікований на офіційному сайті премії.

 

У числі фіналістів опинилися Євген Водолазкін («Лавр»), Андрій Волос («Повернення в Панджруд» , Денис Гуцко («Бета – самець»), Андрій Іванов («харбінського метелики»)  Маргарита Хемлін («Дізнавач») , а також Володимир Шапко («Біля підніжжя неосяжного світу»).

 

Журі премії на чолі з попереднім лауреатом «Російського Букера» Андрієм Дмитрієвим , що отримав премію за роман «Селянин і тінейджер» , обрало фіналістів з 24 авторів, що пройшли в лонг-лист. У їх числі були Майя Кучерська  Вадим Левенталь, Микола Байтів, Олександр Архангельський, Олександр Кабаков та інші.

 

Переможець премії , який отримає 1,5 мільйона рублів , стане відомий 4 грудня. У 2013 році в журі премії входять письменник Володимир Кантор , критик і поет Олена Погоріла , заступник головного редактора журналу «Урал» Сергій Бєляков, а також музикант Євген Маргуліс.

 

Незалежна літературна премія «Російський Букер» вперше була присуджена в 1992 році. Її лауреатами в різні роки ставали Ольга Славникова , Володимир Маканин , Михайло Шишкін та інші. У 2011 році через відсутність спонсора замість звичайної премії було вручено «Російський Букер десятиліття» , якого посмертно удостоївся Олександр Чудаков за роман «Лягає імла на старі щаблі ..».

Lenta.ru