Єврейський музей та Google відкрили віртуальну виставку про єврейський театр

yuКомпанія Google спільно з Єврейським музеєм та Центром толерантності Москви запустили перший проект Академії культури Google в Росії з серії “Карби Історії” – віртуальні експозиції з історії єврейського театру та колекції артефактів юдаїки, які доступні всім інтернет – користувачам на сайті Академії культури Google.

 

Відлік історії професійного єврейського театру, представленої у віртуальній галереї , починається з жовтня 1876 року, коли досить відомий вже  на той час поет, який писав на ідиш, Авром Гольдфаден (1840 – 1908) на естраді міського саду в Яссах поставив свої комедії, спеціально складені для цього випадку. Популярність єврейського театру пояснюється демократичністю його характеру: він звертався до своєї публіки на її розмовній мові, ідиш, яка була також одніє. з найважливіших мов масової єврейської культури, а потім і “високої” культури єврейської інтелігенції. У віртуальну експозицію увійшли матеріали з історії єврейського театру з фондів Єврейського музею та Центру толерантності – афіші, фотографії, програмки театрів, зібрані в центрах єврейської театральної культури в Росії, Східній Європі і США, говориться в прес – релізі Єврейського музею та Центру толерантності.

 

Оскільки більша частина синагог Східної Європи разом з усіма їх скарбами загинула у вогні двох світових воєн, або була знищена під час антисемітських і антирелігійних гонінь, рідкісні, майже унікальні, свідоцтва та пам’ятники втраченого світу євреїв Східної Європи володіють не тільки художньою, а й історичною цінністю. Експонати віртуальної виставки артефактів юдаїки є зразками єврейської візуальної культури і демонструють особливості її естетики, а також відіграють важливу роль у синагогальній літургії і традиційних обрядах релігійного життя.

 

“Ми віримо в те, щ , будучи доступними в мережі, історичні свідчення допомагають не тільки зберегти скарби людської культури , – говорить керівник програм у Південно-Східній Європі та СНД Академії культури Google Петро Адамчик. – Відтворюючи у своїх цифрових галереях унікальний історичний досвід , ми робимо можливим діалог між поколінням наших дітей, що живуть в мережі, і тим, що оживає в цих унікальних документах, листах, картинах і фотографіях, з поколінням наших дідів і прадідів” .

 

Академія культури Google стартувала в 2011 році і надає можливість доступу до світової культурної спадщини для мільйонів інтернет -користувачів. У число ініціатив Академії культури входять Арт- проект Google – віртуальні галереї найважливіших робіт з найзнаменитіших музеїв світу, колекція шедеврів природи та архітектури ” Чудеса Світу “, відвідати які можна за допомогою сервісу Street View, і “Віхи Історії” – оцифровані музейні архіви, які раніше були практично недоступні широкій аудиторії .

Newsru