Московські бібліотеки перетворилися на медіацентри

 

mo

За кілька місяців бібліотеки ім. Достоєвського і «Проспект» в Москві перетворилися на сучасні медіацентри. На черзі – ще 10 столичних книгосховищ . Про роботу над проектом модернізації розповіли його автори.

Проект переобладнання районних московських бібліотек в сучасні медіацентри почав втілюватися тільки в червні 2013 року, і вже зараз до роботи в новому форматі готові два книгосховища – на Чистопрудному бульварі, 23, і Ленінському проспекті, 127.

Що стосується інтер’єру, то в перших бібліотеках «нової хвилі » замість звичних килимів, квіткових вазонів, фіранок, напівтемряви і захаращених приміщень з’явилися великі світлі просторі і відкриті вітринні вікна, багато робочих зон різного призначення, а книжкові стелажі розмістилися уздовж стін, повідомляє «Афіша».

Змінилася і внутрішня організація: щоб пройти в бібліотеку і читати в ній книги , не потрібно повідомляти бібліотекаря, всі видання можна вибрати і знайти за допомогою комп’ютера, гардеробників замінили шафками з ключами, а працювати медіацентри будуть до 22 годин.

У фондах бібліотеки «Проспект» , що на Ленінському, 127, поки мало книг, і тому найближчим часом вона буде працювати в режимі читального залу і кінолекторію. Одним з ключових змін у цьому книгосховищі стала поява мобільної соціальної бібліотеки. «Ще коли концепція проекту тільки розроблялася, проводилися дослідження прилеглих районів – і стало зрозуміло, що навколо бібліотеки дуже багато соціальних та медичних установ: лікарня , дитяча лікарня , медичний інститут , хосписи і т.д. Тому вирішили, що у бібліотеки буде соціальна функція: пацієнтам будуть привозити рідери (їх у нас близько двадцяти ), книги з фонду . Все це почнеться вже через два-три тижні, зараз вирішуються технічні складності. Вже закупили один моторолер і автомобіль – вони будуть білими, з логотипом «Бібліомобіль». Наскільки я знаю, у місті нічого подібного поки що немає» , – розповідає Вадим Таланов, директор Центральної бібліотечної системи «Бутово».

За матеріалами  Lenta.ru