Стівен Кінг не любить, коли його романи порівнюють з попередніми

kinСтівен Кінг зізнався, що нервує з приводу реакції на продовження його роману “Сяйво”.

“Доктор Сон” – це історія хлопчика, який вижив після жахливих подій, описаних у “Сяйві”. Автор пояснив, що вирішив написати цю книгу, бо люди часто запитували у нього, що ж сталося з тим хлопчиком.

Американський письменник очікує, що в 95% відгуків його новий роман будуть порівнювати з попереднім.

“Ці порівняння змушують вас нервувати”, – сказав він в інтерв’ю BBC, пояснивши це тим, що від часу написання “Сяйва” “спливло багато води”.

“Я вже інша людина”, – додав автор.

Він також зізнався, що читав літературні сайти, аби вивчити настрої шанувальників напередодні виходу книги.

Тепер, коли Стівенові Кінгу вже 65 років, він вважає, що його майстерність поліпшилася. “Сяйво” він написав у 28.

“Багато людей кажуть: гаразд, я, напевно, прочитаю цю книгу, але вона не зможе дорівнятися до “Сяйва”. Але я оптиміст і хочу, щоб її визнали”, – сказав письменник.

Більше за те – він хотів би, щоб нова книга сподобалася читачам навіть більше за попередницю.

Доросліша книга

Розмовляючи з редактором ВВС з питань культури Вілом Гомпертцом, письменник висловив стурбованість тим, що люди очікуватимуть від “Доктора Сну” такого ж ефекту, як і від “Сяйва”, хоча останню читали у значно молодшому віці.

“Боюся, що люди захочуть відчути той самий страх, хоча тепер вони подорослішали, і цього ніколи не станеться. Я хотів написати дорослішу книгу”, – сказав автор.

 

Він також вважає, що нині налякати людей набагато важче, оскільки вони “значно краще усвідомлюють витівки, до яких вдаються письменники й кінематографісти”.

Водночас пан Кінг вірить, що налякати читачів все ще можливо, якщо вони справді співпереживають персонажам твору.

“Я хочу від аудиторії, щоб вони закохалися в цих людей і справді переживали за них – це створює необхідну напругу. Любов народжує жах”.

Стівен Кінг, який написав понад 50 романів, вважає, що тепер критики добріші до нього, ніж на початку кар’єри.

“Вітер потрошку змінився. Думаю, це сталося значною мірою тому, що багато старожилів, критиків, які зневажали мою роботу, повмирали, а нинішні критики – це ті, кого я до біса лякав у дитинстві, і вони наче віддають мені шану”, – сказав письменник.

ВВС Україна