Оголошено короткий список “Букера”

bookУ Великобританії оголошено короткий список претендентів на Букерівську премію – одну з найбільш престижних літературних нагород у світі. Ця премія присуджується англомовному письменнику або автору, чиї твори перекладені на англійську.

Цього року до списку претендентів включені британець Джим Крейс за роман «Урожай», ірландець Колм Тойбин – за «Заповіти Мері», індіанка Джумпи Лахірі – за «Низину», канадка Рут Озеки – за «Казку про буття», американка зімбабвійського происхожения Новайолет Булавайо – за «Нам потрібні нові імена» і новозеландка Елеонора Каттон – за книгу «Світила».

Британська Букерівська премія, як і раніше залишається однією з найвпливовіших літературних нагород світу, хоча спроби створити їй конкуренцію тривають. Поки без особливого успіху – для багатьох авторів, у тому числі і не англомовних , отримання цієї премії, і навіть участь в якості її номінантів є справжнім успіхом. Досить сказати, що чотири володаря Букерівської премії – Вільям Голдінг, Надін Гордімер, В. С. Найпол і Дж. М. Кутзее – згодом стали лауреатами Нобелівської премії з літератури.

У 2005 році був заснований міжнародний «Букер». Його лауреатами ставали Чинуа Ачебе з Нігерії і Філіп Рот із США. Крім того, існують азіатський і російський «Букер», і в своїх регіонах вони вагомий авторитет в літературному житті. Однак найбільш престижною є нагорода головного « Букера » , що свідчить про те, що романи англійською мовою є формою і трендом світової літератури.

Цікаво, що серед номінантів цього року лише двоє раніше числилися серед претендентів на цю премію – Джим Крейс в 1997 році , а Колм Тойбин навіть двічі – у 1999 -му і 2004 -му року. Решта письменників-претендентів – досить нові імена у світовій літературі, і, на думку літературних критиків, це показує, що представники Букерівської премії уважно стежать за літературним процесом, і намагаються знаходити нові імена, які можуть бути цікаві читачам в будь-яких куточках світу.

Uapress.info