У Москві представили книгу українського автора про Тимошенко “Коса для України”

kosaУ Москві презентовано книгу про екс-прем`єр-міністра України Юлію Тимошенко “Коса для України”.

На прес-конференції в Москві автор книги, український журналіст Віталій Пановповідомив, що прообразом головної героїні – Євгенії Володимирівни – є Тимошенко, передає УНІАН.

“Особа Тимошенко продовжує викликати великий інтерес в Україні й Росії. Якоюсь мірою це жінка-загадка і, незважаючи на те, що про неї багато написано, залишається запитання: хто ж насправді Юлія Тимошенко”, – сказав Панов і додав, що всі матеріали для книги бралися з відкритих джерел.

За його словами, в своїй книзі він намагається проаналізувати і зрозуміти сутність Тимошенко, її роль в українській політиці, показати українську ділову жінку.

Як сказав Панов, другим головним героєм є Лазарчук, тому неважко здогадатися, про кого йде мова.

Автор повідомив, що в книзі описуються події, пов’язані з Тимошенко, починаючи з 1960-х років і до 1996 року. За його словами, є і невеликий екскурс в її дитинство і юність.

Панов зазначив, що книга закінчується періодом, коли Тимошенко почала свій “політичний злет” і справляла “неоднозначне враження”. Він вважає, що крапку ще не поставлено, і книга потребує продовження.

“Схоже, найцікавіше в долі Тимошенко ще попереду”, – вважає автор.

Як сказав Панов, головну героїню показано як здібну людину, яка “пішла хибним шляхом”.

“Ця людина, з одного боку, – жертва обставин, які були на початку 90-х, з другого боку, вона доклала багато праці, щоб обставини були саме такі. Тут важко розібратися, що первинне”, – вважає він.

Автор підкреслив, що Тимошенко – дуже вольова, харизматична, раціональна і жорстка людина, і всі ці якості показані в книзі.

За словами Панова, в книзі розвінчано багато міфів, які створила Тимошенко про себе, – про те, що вона проста людина з народу, як вона працювала ночами на заводі та багато іншого.

“Коса для України” видана накладом 3 тисячі екземплярів і вже продається в московських книжкових магазинах, також доступна електронна версія.

У свою чергу, український політолог Дмитро Видрін, який написав передмову до видання, повідомив, що в книзі аналізується сходження на початку 90-х “зірки українського газового бізнесу”.

“У цій матриці описується суть нашої епохи. У цьому романі взаємодіють дві речі – гроші і влада. Це матриця взаємин України і Росії”, – сказав він.

На думку Видріна, аналізуючи дії двох головних героїв книги, можна прийти до розуміння проблем, які переживають звичайні люди сьогодні.

“Я легко з цього роману можу вивести причину торговельних конфліктів України і Росії, можу визначити приблизний відсоток відкату, який виходить при газових схемах”, – сказав політолог. За його словами, в книзі “запротокольовано код епохи”.

“За моїми спостереженнями, газ – це дивовижна субстанція, в якій розчиняється будь-яка кількість політики. У газову трубу можна закачати неміряно політики, в газі також розчиняється будь-який хабар, при цьому він залишається прозорим”, – зазначив Видрін.

Він висловив сподівання, що книга потрапить до рук людям, які стали прообразами головних героїв.

Книга презентована на Московському міжнародному книжковому ярмарку.

Раніше повідомлялося, що у Франції в червні вийшов переклад книги німецького публіциста Франка Шумана “Аферистка. Справа Тимошенко” – франкомовна версія книги під назвою “Газова принцеса”. За словами видавця Іва Дюрея, французької аудиторії буде цікаво дізнатися про події тих часів, коли Тимошенко очолювала український уряд.

Newsru.ua