Волонтери вичитали всі 90 томів творів Льва Толстого для його авторського сайту

ltПочав працювати новий сайт про життя і творчість Льва Толстого tolstoy.ru. Запуск сайту присвячено до 185-річчя письменника, яке відбудеться 9 вересня (28 серпня за старим стилем).

 

На сайті, який задумався як офіційний портал письменника, зібрана вивірена фахівцями інформація про життя і творчість письменника, опубліковано багато рідкісних медійних матеріалів: фотографії, ілюстрації до творів, аудіо -та відеозаписи із музейних фондів. Також на tolstoy.ru представлена ​​інтерактивна географічна карта, на якій відмічені місця, пов’язані з ім’ям письменника і місцями дії його творів.

 

На порталі вперше буде представлено все 90- томне зібрання творів Толстого в електронному вигляді. Книги можна буде безкоштовно завантажити у форматах PDF, fb2 і ePub. На момент написання новини у відповідному розділі сайту було викладено три томи із зібрання.

 

Робота з викладення електронної версії 90- томника ведеться в рамках краудсорсінгового проекту «Весь Толстой в один клік». Проект був запущений компанією ABBYY спільно з Державним музеєм Л.М. Толстого і Музеєм – садибою «Ясна Поляна » у червні. Вичитували толстовські твори волонтери. Будь-який бажаючий міг скачати зі спеціального сайту readingtolstoy.ru 20 сторінок тексту і спеціальну версію ABBYY FineReader, яка допомагає розпізнавати тексти.

 

Роботу планувалося проводити в три етапи: вичитка тексту волонтерами, повторна перевірка волонтерами – аудиторами , вичитка волонтерами – коректорами і конвертація у формати електронних книг. Перший етап, за словами організаторів, завершився рекордно швидко. За 14 днів були вичитані всі 90 томів. У проекті взяли участь 3123 учасника з 49 країн . В кінці серпня завершився другий етап, зараз йде робота над останнім. Коли саме на сайті з’являться всі 90 томів, поки невідомо.

 

Зібрання творів Льва Толстого в 90 томах випускалося з 1928 по 1958 роки в Гослітіздаті. У нього входять всі художні твори письменника, а також щоденники, листи, публіцистика, філософсько – релігійні твори і чернетки.

Lenta.ru