У Великобританії відкривається найбільша бібліотека в Європі

bУ британському Бірмінгемі 3 вересня відкриється найбільша бібліотека в Європі площею 35 тис. квадратних метрів, на будівництво якої було витрачено майже 290 мільйонів доларів, повідомляє РИА ” Новости” з посиланням на повідомлення голландського архітектурного бюро Mecanoo, яке спроектувало будівлю .

 

Архітектори зробили незвичайний проект – прозорий фасад бібліотеки обгорнутий “кольчугою” з пересічних алюмінієвих кілець, що є відсиланням до індустріального минулого Бірмінгема.

 

Будинок висотою в 10 поверхів , яке почали будувати в 2010 році, увінчаний золотою ротондою, у якій розташується Шекспірівський меморіальний зал – відновлена ​​вікторіанська кімната 1882 для читання. Розташований перед будівлею амфітеатр призначений для проведення різних заходів, у тому числі і невеликих концертів.

 

Честь відкрити нову бібліотеку надали пакистанської школярці Малалі Юсуфзаї , яка прославилася своїм блогом про життя при режимі талібів і постраждалою в минулому році при нападі бойовиків ” Талібану” на шкільний автобус , передає BBC .

 

Зараз дівчинка проживає в Бірмінгемі , лікарі якого рятували її після важких поранень в голову і шию, отриманих під час нападу .

 

У кінці серпня в ірландському Тіпперері дівчинці вручили міжнародну Премію миру за ” мужню боротьбу за рівний доступ до освіти і вплив, який вона справила на людей в усьому світі”.

Newsru