Науковці: дельфіни мають більший словниковий запас, ніж кити

delФахівець з теорії інформації Реджинальд Сміт (Reginald D. Smith) розрахував інформаційну насиченість звуків, які використовують для комунікації різні види тварин. Дослідження викладено в архіві препринтів Корнельського університету (США), повідомляє блог Technology Review.

У роботі проаналізовані звуки, які видають кілька видів птахів, а також дельфіни-афаліни і кити. У ході аналізу сигнали тварин Сміт поділяв на інформаційні одиниці-склади, які можуть комбінуватися один з одним. Потім вчений застосовував до цих складених сигналів методи теорії інформації, розроблені раніше для аналізу людських мов.

Дослідник встановив, що для більшості розглянутих ним видів основну інформаційне навантаження несуть односкладові сигнали, а з ростом числа складів репертуар повідомлень різко падає. Однак у цього правила виявилися і важливі винятки. Наприклад, якщо дельфіни використовують 27 односкладових, п’ять двоскладових і п’ять трискладових сигналів, то в репертуарі китів виявилося тільки шість односкладових “слів” і 17-18 двоскладових.

Репертуар птахів, в основному, виявився більш різноманітним. Шпаки, наприклад, використовують для комунікації більше 100 односкладових сигналів. При цьому число їх трискладових “слів” може досягати 78 у одних особин чи всього шести – у інших.

Оsvita.org.ua