«Архіпелаг ГУЛАГ» заборонили в Гуантанамо

*Адміністрація американської в’язниці в Гуантанамо не дозволила передати одному з ув’язнених примірник книги «Архіпелаг ГУЛАГ». Про це повідомляється на сайті правозахисної організації Reprieve, що забезпечує юридичну підтримку Шакер Аамеру – британському громадянинові, якого влада США підозрює в тероризмі.

 

За інформацією захисників, юристи передали Аамеру книгу Олександра Солженіцина під час свого останнього візиту в Гуантанамо, де їх підопічний перебуває вже одинадцять років. Потім з’ясувалося, що Аамер книгу так і не отримав. У Reprieve відзначають також, що раніше в пресі повідомлялося, ніби адміністрація тюрми не дозволила ув’язненим читати роботи сучасного американського письменника Джона Грішема. Сам Грішем написав з цього приводу гнівну статтю, але уряд потім заявив, що з його книгами трапилося непорозуміння.

 

«Архіпелаг ГУЛАГ» – найбільш відомий твір Солженіцина, який оповідає про репресії в Радянському Союзі в період з 1918 по 1956 рік. Роботу над книгою автор закінчив у кінці 1960-х, а в 1970 йому присудили Нобелівську премію миру «за моральну силу, з якою він слідував непорушним традиціям російської літератури». У Reprieve заявляють, що фактично американський уряд в особі адміністрації Гуантанамо забороняє ті ж книги, які колись були під забороною в СРСР, і тим самим підриває устої американського суспільства.

 

Книжкові вподобання ув’язнених в’язниці в Гуантанамо, яка розташована на території Куби і використовується США для ізоляції передбачуваних терористів без пред’явлення їм звинувачень, неодноразово привертали увагу громадськості. Неодноразово в якості найбільш популярного читання ув’язнених називали книги про Гаррі Поттера, а у серпні 2013 з’ясувалося, що найбільшим попитом у них користується еротичний роман «П’ятдесят відтінків сірого» британської письменниці Е. Л. Джеймс.

Lenta.ru