Держдума обурена виданою у Росії книгою Геббельса і звертається до прокуратури

*Глава Комітету Держдуми з цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства Павло Крашенінніков повідомив, що депутати мають намір звернутися до прокуратури у зв’язку з появою у вільному продажу книги одного з найближчих соратників Гітлера, головного пропагандиста нацистів Йозефа Геббельса, передає РИА «Новости».

.

«Оформимо заяву в прокуратуру, нехай вони розбираються», – сказав Крашенінніков на прес-конференції в агентстві. Раніше Петербурзька прокуратура почала перевірку за даним фактом.

.

Нагадаємо, роман Геббельса «Міхаель. Німецька доля в щоденникових листках» був виданий в цьому році видавництвом «Алгоритм» у серії «Проза великих». В анотації до видання говориться, що роман був написаний «задовго до того, як його автор зайняв великі партійні пости в Третьому рейху».

.

«Роман пройнятий відчутним впливом Гете, Ніцше, Достоєвського, Євангелія, – пише автор анотації. – Деякі спірні моменти, наявні в романі, сьогодні є безумовним анахронізмом, але слід пам’ятати, що в епоху, коли роман був створений, вони мали не маргінальне, а широке ходіння у всіх шарах суспільства, тому ми не вправі дорікати авторові за ті чи інші погляди, які навіть не могли бути його особистими».

.

Незважаючи на запевнення видавництва про те, що роман далекий від політики, в ньому містяться антисемітські ідеї, які стали потім одними з головних ліній пропаганди Геббельса.

.

Видавництво «Алгоритм» вже викликало протести правозахисних та єврейських організацій деякими виданими книгами. Видавництво двічі не було допущено на книжкову виставку NON-FIXION. У листопаді 2012 року видавництво випустило книгу від імені учасниць групи Pussy Riot, без узгодження з учасниками групи. Книга була знята з продажу.

.

У липні цього року Микита Висоцький, син відомого барда та актора Володимира Висоцького, подав позов до видавництва про захист честі і гідності через публікацію книги «Володимир Висоцький – суперагент КДБ». Син барда заперечував проти видання даної книги і просив утриматися від її публікації у зв’язку з наявністю в ній наклепницьких відомостей і образ.

Newsru.com