Гаррі Поттер допоміг Бараку Обамі двічі виграти вибори?

*Професор політології з університету Вермонта вважає, що персонаж популярної серії книг Гаррі Поттер міг частково вплинути на те, що Барак Обама двічі обраний президентом США.

 

Учений вважає, що моральні постулати, які присутні в циклі книг, мали невеликий, але важливий вплив на учасників голосування в обох кампаніях.

 

Політолог вважає, що фанати роману взяли до відома ключові позиції, в тому числі тези толерантності та етнічного різноманіття, які озвучували Барак Обама і Демократична партія. І це приваблювало їх більше, ніж те, що могла запропонувати Республіканська партія.

 

Професор переконаний, що розказана Джоан Роулінг епічна казка про сироту-чарівника, який бореться з темними силами в Школі чарівництва й чарівництва Хогвартс, також дещо вплинула на те, що трапилося в Білому Домі. Уроки, які шанувальники серії отримали з книги щодо терпимості, насильства, тортур, скептицизму і влади, більше відповідають Демократичній партії, ніж Республіканській, наголосив учений.

 

Варто вказати, що багато науковців зараз аналізують так званий феномен Millennials (покоління двотисячних) – людей, які народилися в 1980-2000-х роках. Вони і складають ключову масу фанатів Гаррі Поттера, що неабиякою мірою змінило їхні переконання.

 

За основу своєї праці, яка викладена у книзі Гаррі Поттер і Millennials: методи і політика покоління маглів, професор взяв більш як тисячу студентів, які були народжені в 1980 році і пізніше.

 

Зазначається, що 60% з тих, хто читав Гаррі Поттера, підтримали Обаму, а 83% були налаштовані проти Джорджа Буша і його ідей.

 

Нагадаємо, наприкінці липня автор серії книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг пояснила, чому вона вирішила випустити свій детектив The Cuckoo’s Calling (ймовірний переклад – Поклик зозулі) під псевдонімом Роберт Гелбрейт і розповіла, яким чином виникло це ім’я.

Корреспондент.net