В Ізраїлі на автобусних зупинках діють бібліотеки

1000294_706846912665092_1531548744_nЧудова ідея професора Даніеля Шошана, художника і викладача на факультеті архітектури хайфського Техніона, знаходить все більше однодумців в різних ізраїльських містах. Мова йде про створення публічних бібліотек (public libraries) на автобусних зупинках. На перших порах професор почав приносити книги до автобусних зупинок в Хайфі, Раанані і Кфар-Сабі і просто залишати їх там. Ці свої дії він пояснював так: “Беріть будь-яку книгу, яку хочете прочитати і приносьте книгу, якою хотіли б поділитися – ось і вся розмова!”.

 

Спочатку багатьом ця ініціатива здавалася не більш, ніж екстравагантним дивацтвом. Яке ж було здивування скептиків, коли люди, які очікують потрібних їм автобусів, стали не тільки брати розкладені на зупинці книги, а й приносити нові з власних домашніх бібліотек.
Інтернет-видання News1 повідомляє, що зараз нова публічна бібліотека “відкрилася” і на одній з автобусних зупинок в Петах-Тікві.

 

У таких бібліотеках можна вже знайти літературу на будь-який смак. Там є багато книг з історії, географії, твори класиків, книги для дітей. І, звичайно, великою популярністю користуються кулінарні книги.

 

На думку самого професора і його однодумців, така форма розповсюдження книг (і інтересу до них) набагато динамічніше і цікавіше, ніж ходіння у звичайні міські бібліотеки. Професор не збирається зупинятися на досягнутому. Найближчим часом він має намір “відкрити” аналогічні бібліотеки в містах Рамат-Ха-Шарон і Модіїн.

9tv.co.il