У Росії книга про геїв стояла у книгарні поруч з дитячою літературою

*Громадський працівник направив до прокуратури скаргу на книгу «Ексмо» про геїв.

Побачивши в саратовському книжковому магазині книгу видавництва «Ексмо» «Gays. Вони змінили світ », громадський активіст вирішив, що вона може завдати шкоди здоров’ю та розвитку дітей і направив скаргу до прокуратури.

 

Звернення до прокуратури з приводу виданої «Ексмо» книги «Gays. Вони змінили світ» направив член ради при уряді Саратовської області з проблем багатодітних сімей Олександр Льоліков. Громадський працівник вимагає вжити заходів проти розповсюдження видання, оскільки, як написано у зверненні до правоохоронних органів, «дана книга містить інформацію, спрямовану на формування у неповнолітніх нетрадиційних сексуальних установок, привабливості, спотвореного уявлення про соціальну рівноцінність традиційних і нетрадиційних сексуальних стосунків, або нав’язування інформації про нетрадиційні сексуальні стосунки, що викликає інтерес до таких стосунків».

 

Льоліков заявив, що видання, яке його змусило турбуватися, розташовувалося на спеціальних дитячих стендах магазину «Книжковий розвал» в Саратові, і звинуватив власника магазину не лише у порушенні ФЗ-436 «Про інформації, що завдає шкоди здоров’ю і розвитку дітей», а й у недотриманні нещодавно прийнятого в Росії закону про пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків (зокрема, статті 6.21 ФЗ-135 «Пропаганда нетрадиційних сексуальних стосунків серед неповнолітніх»).

 

Власник магазину, індивідуальний підприємець Костянтин Васильєв дав щодо спірного приводу коментар інформаційному агентству «Погляд-інфо»: «Книжка є. Вона продається, але стоїть в куточку і ніяким чином до дитячої літератури не відноситься. Я реалізатор, і книги не видаю. Видавництво солідне – «Ексмо». У них є свої цензори, вони знають, що можна випускати, а що не можна. До нас претензій ніяких бути не повинно. Якщо йому здалося, що вона стоїть в дитячій літературі – це дурість. Ми не могли її ніяким чином туди поставити. Ось і вся відповідь на претензії. Дурість якась».

 

Книга, що викликала незадоволення громадського працівника, розповідає про життя і творчість таких світових знаменитостей, як Фредді Мерк’юрі, Оскар Уайлд, Петро Чайковський, Сергій Дягілєв, Елтон Джон, Джордж Майкл, Джанні Версаче, Крістіан Діор, Ів Сен-Лоран, Доменіко Дольче і Стефано Габбана, Стівен Фрай та інших.

Pro-books.ru