Інтернет Британської бібліотеки заблокував «Гамлета» за насильство

*Письменник Марк Форсайт, що користується читальним залом Британської бібліотеки, не зміг отримати доступ до інтернет-версії п’єси Шекспіра «Гамлет», тому що її текст містить насильство», повідомляє Російська служба BBC.

Форсайт, який пише в бібліотеці книгу, виявив це, коли йому потрібно було перевірити слова одного рядка з п’єси Шекспіра. Його спроба отримати доступ до тексту п’єси була заблокована фільтром Wi-Fi бібліотеки.

 

Представники Британської бібліотеки повідомляють, що проблема виникла у зв’язку з новою системою Wi-Fi, встановленої провайдером. За їх словами, тепер користувачі бібліотеки зможуть отримати доступ до тексту «Гамлета» в інтернеті.

 

«Ми отримали скарги від деяких користувачів бібліотеки на те, що заблоковано доступ до сайтів, які не повинні бути заблоковані. Ми зараз у процесі розблокування доступу до них», – заявив представник бібліотеки.

 

На думку одного експерта з питань інтернет безпеки, цей випадок демонструє проблеми з роботою інтернет-фільтрів. Професор Росс Андерсон, спеціаліст із безпеки з Кембріджського університету, заявив в інтерв’ю BBC, що інтернет-фільтри «абсолютно марні», і «абсолютно неприпустимо» встановлювати такий фільтр у Британській бібліотеці.

 

«Wi-Fi бібліотеки повинен надавати доступ до всіх незаборонених сайтів. Він повинен заблокувати лише кілька десятків книг, заборонених рішенням суду в Сполученому Королівстві», – додав він.

 

«Одна з функцій національної бібліотеки – зберігати все, що публікується, у тому числі і книги не зовсім пристойного змісту», – вважає професор.