У Росії видавництво надрукувало роман Геббельса, написаний у 1923 році

gebelsРосійське видавництво “Алгоритм” випустило у світ російською мовою перший і єдиний роман одного з найближчих соратників Адольфа Гітлера, головного пропагандиста нацистів Йозефа Геббельса “Міхаель. Німецька доля в щоденникових записах”, повідомляє NEWSru.com.

Книгу, написану у 1923 році, видали в серії “Проза великих”, у чому можна переконатися на сайті видавництва.

Там же можна прочитати видавничу анотацію, у кожному рядку якої відчувається велика симпатія до автора. “Перш за все, цей роман являє собою юнацьку, багато в чому наївну, але, в той же час, і зухвалу орієнтацію на попередні покоління літераторів: романтиків, реалістів, символістів, експресіоністів. Юнацька незрілість обумовлює захоплення, відвертість, безпосередність мислення і почуттів автора, його афористичність, що постійно відточується, що знаходить сильне відображення у тексті”, – написано в анотації.

“У романі відчутний вплив Гете, Ніцше, Достоєвського, Євангелія, – продовжує автор анотації. – Деякі спірні моменти, наявні в романі, сьогодні представляються безумовним анахронізмом, але слід пам’ятати, що в епоху, коли роман був створений, вони мали не маргінальне, а широке ходіння у всіх шарах суспільства, тому ми не в праві дорікати автора за ті чи інші погляди, які навіть не могли бути його особистими”.

Видавництво зазначає, що роман “Міхаель” у 1987 році був виданий в перекладі на англійську мову у Нью-Йорку видавництвом Amok Press.

Зазначимо, що вперше цей літературний твір було видано за підтримки нацистської партії у 1929 році. Головний герой Міхаель Фоорманн – ветеран Першої світової війни, який повернувся з фронту до Німеччини. Міхаель веде щоденник, в якому описує своє життя і викладає свій світогляд.

Попри твердження російського видавництва, що твір “вочевидь, не переслідував політичних цілей, оскільки під час його написання автор був окрилений єдиною мрією – стати літератором”, достатньо кількох цитат:

“Христос не може бути євреєм. І я повинен довести це, тільки спершу не по-науковому. Ось так!”

“Христос – перший за розмахом противник євреїв.” Ти поглинеш всі народи! “Він оголосив їм війну. Тому єврейство прибрало Його з дороги. Бо Він перетрусив дощенту їх прийдешнє світове панування. Єврей – це брехня у людській подобі. Він уперше в історії прибив до хреста вічну Істину в обличчі Христа. Це дюжину разів повторювалося у наступні двадцять століть, а сьогодні повторюється знову”.

Як можна побачити, ще у молоді роки майбутній ідеолог нацизму вже намітив одну з головних ліній своєї пропаганди, відроджуючи у XX столітті самий одіозний християнський середньовічний кривавий наклеп на євреїв.

Знаменитий німецький письменник і журналіст Курт Рісс, у передмові до своєї книги “Кривавий романтик нацизму. Доктор Геббельс”, в написанні якої він користувався напівавтобіографічним романом “Міхаель”, попереджає: “Дух, яким були просякнуті його промови, не розвіявся над руїнами Третього рейху. Майже все написане ним можна розглядати як бомбу сповільненої дії, як пропаганду, яка пускає коріння в умах людей і приносить плоди лише через п’ять, десять, двадцять років”.

Зазначимо, що ідеологія фашизму і її різновиди (нацизм, расизм) є реакційними ідеологіями, що виникли у Північній Європі у відповідь на індустріалізацію і колоніалізм у ХIX і ХХ столітті. Фашизм вміщує суміш реваншистських почуттів, поразництва, штучно підтримуваного почуття неповноцінності і вищості, що випливає з помилково зрозумілої різниці між расами, націями і етносами. Відноситься до розряду вірусних технологій інформаційної війни. Використовувався як приманка для масових тоталітарних рухів у Веймарській республіці 1918-1933 рр., що призвело до приходу до влади Гітлера і сприяло геополітичному переділу світу протягом періоду з 1914 по 1945 рік.

Newsru.ua