П’єса про життя військовослужбовця Меннінга отримала премію в $ 15 тис.

menБіографічна п’єса про життя Бредлі Меннінга, колишнього американського військовослужбовця і інформатора організації WikiLeaks, отримала найстарішу у Великобританії літературну нагороду як кращий драматичний твір

Постановка Тіма Прайса «Радикалізація Бредлі Меннінга» нагороджена премією Джеймса Тейта Блека в $ 15 тис. Церемонія нагородження відбулася в понеділок в Единбурзі, пише ИТАР-ТАСС.

П’єса описує життя Меннінга, розповідаючи про його підлітковий період в уельському селі і військову службу в лавах збройних сил США, а також його подальший арешт у 2010 році.

«Для мене велика честь отримати таку престижну нагороду і опинитися в цьому приголомшливому шорт-листі», – сказав автор п’єси Прайс.

Робота драматурга була визнана кращою серед 180 представлених творів. Останні були обрані спеціальною комісією, що складається з академіків і студентів Единбурзького університету, а також спеціалістами у галузі театру. У категорії «драматургія» премія присуджується цього року вперше.

Прем’єра п’єси «Радикалізація Бредлі Меннінга» у постановці Національного театру Уельсу відбулася ще в квітні 2012 року в середній школі, яку закінчив Меннінг, а сьогодні виставу можна побачити в рамках найбільшого в світі фестивалю мистецтв «Фріндж», що проходить в Шотландії. Прем’єра постановки на фестивалі пройде в середу, після чого спектакль, який отримав престижний приз, можна буде побачити аж до 25 серпня.

Премія Джеймса Тейта Блека була заснована в 1919 році і присуджується за кращі художні та біографічні твори, опубліковані протягом попередніх 12 місяців. Вона є єдиним у Великобританії великим оглядом, лауреатів якого визначають молоді філологи та студенти.

Фокус