Леді Гага читала вголос Станіслава Лема на акції американського Інституту перформенсу

gagaЛеді Гага прочитала першу главу фантастичного роману Станіслава Лема «Соляріс» на «марафоні читання», організованому Інститутом Марини Абрамович, повідомляє The Wall Street Journal. Марафон пройшов 3 серпня в Нью-Йорку і тривав вісім годин, протягом яких більше 50 письменників, художників і артистів по черзі читали глави зі знаменитого роману.

 

Спочатку Леді Гага не значилося в списку учасників марафону, але було відомо, що Марина Абрамович запросила кількох «секретних гостей». Серед них опинилася і поп-зірка, яка надіслала запис свого виступу за 15 хвилин до початку марафону. Співачка вибрала оригінальну форму для читання науково-фантастичного роману – вона вимовляла слова співучо.

 

За словами організаторів, мета марафону – змусити слухачів зосередитися тільки на слухових відчуттях і максимально глибоко відчути поточний момент. У марафоні взяла участі і сама Марина Абрамович – вона виступила по Skype, попросивши гостей надіти пов’язки на очі, щоб сконцентруватися на тексті роману.

 

Всі учасники марафону були одягнені в білі халати, щоб відвернути увагу від зовнішності читців. До того ж, за словами голови відділу комунікацій Інституту Сієни Орістагло, білі халати добре поєднуються з сюжетом роману, «за яким вчені вирушають досліджувати божевільну планету».

 

Марафон проводився для залучення уваги до Інституту Марини Абрамович, про створення якого художниця оголосила у 2012 році. Інститут займатиметься збереженням і розвитком мистецтва перформансу. Зараз на сайті Kickstarter проходить збір коштів на будівництво будинку організації в місті Хадсон штату Нью-Йорк. Проект реконструкції старої будівлі тенісного центру, який Марина Абрамович придбала спеціально для Інституту, розробив архітектор Рем Колхас.

 

Марина Абрамович – всесвітньо відома художниця сербського походження. Вона знаменита своїми тривалими перформансами, які вимагають витривалості як від художника, так і від глядача. Планується, що в Інституті Марини Абрамович будуть створені всі умови для створення, перегляду і вивчення подібних перфомансів.

Lenta.ru