Джоан Роулінг пустила прибуток від розкритого псевдоніму на благодійність

roull2Юридична фірма Russels виплатила компенсацію за те, що з її вини був розкритий псевдонім Джоан Роулінг, під яким вона написала роман «The Cuckoo’s Calling» («Поклик зозулі»). Про це повідомляє газета Mirror. Рішення про виплату було прийнято під час судового розгляду про розголошення конфіденційності, яка розглядалася в лондонському суді.

Сума виплат не розголошується. Однак відомо, що компенсацію відправили не самій письменниці, а благодійному фонду, який підтримує британських військовослужбовців та їхні родини. При цьому сама Роулінг також пообіцяла, що протягом трьох років вона буде передавати на ці ж цілі всі роялті від продажів її книги, написаної під псевдонімом. Виплати будуть йти з усіх примірників книги, які були продані після 14 липня, коли був розкритий істинний автор роману.

Письменниця пояснила, що вона вирішила пожертвувати гроші на знак подяки за допомогу при створенні книги (її герой служив в армії, і тому вона багато консультувалася з військовими). Роулінг також зазначила, що при роботі над романом вона дізналася, наскільки колишні військовослужбовці потребують допомоги, і тому ще до розкриття свого інкогніто вирішила пожертвувати їм гроші.

Детективний роман «The Cuckoo’s Calling» надійшов у продаж у квітні 2013 року. Його головним героєм був приватний детектив, який розслідував загибель моделі в Лондоні. Джоан Роулінг опублікувала книгу під псевдонімом Роберт Гелбрейт. Про те, що насправді роман написала автор «Гаррі Поттера», стало відомо в середині липня. Це сталося тому, що Кріс Косседж, який є одним з партнерів фірми Russels, поділився з подругою своєї дружини Джудіт Каллегарі ім’ям справжнього автора книги. Вона, у свою чергу, розповіла про це The Sunday Times. Ця газета і розкрила інкогніто Роулінг.

Як пояснила пізніше сама письменниця, вона взяла псевдонім тому, що хотіла повернутися до витоків своєї кар’єри і випустити книгу в новому для себе жанрі без особливого шуму. За її словами, це дозволило їй отримати чесні рецензії на роман. Розповідаючи про свій псевдонім, Роулінг помітила, що прізвище Гелбрейт їй подобалося з дитинства, а ім’я Роберт вона взяла на честь людини, яку вона вважає героєм – Роберта Ф. Кеннеді.

 Lenta.ru