Співачці Келлі Кларксон відмовили віддавати кільце Джейн Остін, яке вона придбала на аукціоні

ostinkilАмериканській співачці Келлі Кларксон, яка в 2012 році придбала кільце англійської письменниці Джейн Остін, заборонили вивозити ювелірну прикрасу з Великобританії. Як пише The Daily Telegraph, подібне рішення прийняв британський міністр культури Ед Вейзен, який наклав тимчасову заборону на вивіз.

 

Заборона буде діяти до кінця вересня, а в тому випадку, якщо який-небудь покупець з Великобританії висловить серйозний намір придбати кільце, він може бути продовжений до кінця грудня. Таким чином міністерство намагається залишити в країні прикрасу, яка має важливе значення з культурної точки зору.

 

Згідно з британськими законами, кожен власник цінності, яка потрапляє в категорію «національне надбання», повинен подавати запит на експортну ліцензію. Влада має право відстрочити її видачу.

 

Кларксон придбала кільце в липні 2012 року на аукціоні Sotheby’s за 236,5 тисячі доларів, що майже в п’ять разів перевищило його оцінну вартість. Однак тоді ім’я покупця не розголошувалося, повідомлялося тільки, що на золоте кільце з бірюзою претендували вісім осіб. Тільки в кінці 2012 року стало відомо, що покупцем є саме Кларксон, велика шанувальниця творчості автора «Гордості і упередження». В інтерв’ю англійським ЗМІ вона говорила, що на аукціоні також придбала перше видання роману «Переконання» (Persuasion). Як зазначає газета, у Кларксон також є копія кільця Остін, яку їй подарував наречений.

 

Кільце Джейн Остін з бірюзою є скромним з ювелірної точки зору, проте особливо цінується як єдине з трьох збережених прикрас, що належали письменниці. Після смерті Остін кільце перейшло до її старшої сестри Кассандри. Вважається, що прикраса Остін могла отримати в подарунок від свого брата Генрі або від ірландця Тома Лефроем, який у 1796 році за нею доглядав. Про симпатії до Лефрой Джейн Остін розповідала в листах до Кассандри.

Lenta.ru