У Латвії збирають підписи за відкриття архівів КДБ

LATVIA8

У Латвії правозахисники розпочали збір підписів за розсекречення архівів КДБ.

Автор розміщеної на порталі громадських ініціатив Manabalss.lv петиції вважає, що інформація архівів дозволить дізнатися про колишні зв’язки з КДБ багатьох високопосадовців і відомих у суспільстві людей.

“Мішки КДБ у політичних колах – страшилка, про яку зазвичай уникають говорити і публічно висловлювати свою думку… Деякі політики висловили бажання знищити архіви або, у крайньому  разі, почекати, поки згадані в них люди не підуть з життя”, – розповіла автор ініціативи Аніка Дзерве

Згідно з  латвійськими законами – щоб ініціювати розгляд цієї пропозиції сеймом, на першому етапі необхідно зібрати 100 підписів. Після чого ініціативу аналізують юристи портали, тоді відбудеться другий етап – збір підписів 10 тисяч осіб, внаслідок чого ініціатива отримує статус “колективної заяви” і повинна бути розглянута в обов’язковому порядку вищим законодавчим органом країни.

Нагадаємо, у   Литві згідно із законом про люстрацію – архіви КДБ  були оприлюднені. Особам, які за висновком люстраційної комісії співпрацювали із Комітетом – на 10 років заборонили обіймати державні посади.

Український тиждень