“Міс Молдову” назвали зрадницею через мову

У соціальних мережах почався збір підписів за позбавлення титулу “Міс Молдова – 2013” 18-річної уродженки Тирасполя (столиці невизнаної республіки Придністров’я) Валерії Цуркан. Про це повідомляє Vesti.md з посиланням на румунське видання Adevarul.

На думку організаторів кампанії, Цуркан не мала права брати участь у конкурсі краси, бо не знає державної мови і представляється мешканкою Росії. На момент написання матеріалу на сайті yousign.org було зібрано 3,8 тисячі підписів на підтримку цієї ініціативи.

Як пише “Новий регіон”, раніше в репортажі молдавського телеканалу Pro TV Цуркан зізналася, що хоче записатися на курси англійської мови. Вона також сказала кілька фраз по-англійськи, зокрема: “Мене звуть Валерія Цуркан, я з Росії” (вочевидь, ця фраза і викликала невдоволення користувачів соціальних мереж).

Фінальна частина конкурсу “Міс Молдова – 2013” відбулася в Кишиневі наприкінці травня. Глядачі ще тоді звернули увагу на те, що його переможниця не знає молдавської мови. Ряд коментаторів навіть назвали дівчину “зрадницею” і заявили, що її перемога “куплена Москвою”.

Як очікується, Валерія Цуркан представить Молдову на конкурсі “Міс світу”, який пройде у вересні 2013 року на острові Балі.

Нагадаємо, у фіналі конкурсу “Міс Світу-2012” перемогу здобула 23-річна “Міс Китай” Ю Венься.

Newsru