Перші ілюстрації до “Вінні пуха” продадуть на аукціоні Sotneby’s

Аукціонний будинок Sotneby’s виставив на продаж перші ескізи до ілюстрацій книжок Алана Олександра Мілна про Вінні-Пуха, зроблені англійським художником і ілюстратором Ернестом Шепардом. Як повідомляється на сайті Sotneby’s, малюнки, виконані тушшю, підуть з молотка 10 липня у Лондоні.

Як зазначає The Daily Mail, на торги виставлено вісім малюнків, які оцінюються в 600 тисяч фунтів стерлінгів (920 тисяч доларів). Останній раз один з цих малюнків продавався в 1924 році – тоді його придбали особисто у автора. Саме ці ескізи, як зазначають у Sotheby’s, художник передав видавництву, яке публікувало історії про Вінні Пуха.

Так, один малюнок ілюструє вірш Мілна «Вечірня молитва»: на ньому зображений Крістофер Робін, який схилився в молитві, і він же під час сну, причому на ліжку хлопчика лежить плюшевий ведмедик. Інший малюнок являє собою карту Стоакрового лісу, у якому жили Вінні-Пух, Іа-Іа, Кролик, Тигра і інші персонажі Мілна. Крім того, на торгах виставлений ще один канонічний малюнок: Крістофер Робін, що піднімається по сходах і тримає плюшевого ведмедя за одну ногу.

Останній раз велика колекція ілюстрацій до «Вінні-Пуха» була продана в 2008 році на Sotheby’s. Тоді її ціна склала близько 2 мільйонів доларів.

Шепард (1879-1976) був відомим карикатуристом, він близько тридцяти років пропрацював у сатиричному журналі «Панч». Але найбільшу популярність йому принесли саме ілюстрації до «Вінні-Пуха», а також до «Вітру у вербах» Кеннета Грема.

Lenta.ru