Авторка книги «50 відтінків сірого» стала мультимільйонером за півроку

Авторка книги «50 відтінків сірого» Еріка Джеймс стала мультимільйонеркою, заробивши більше 10 мільйонів фунтів за півроку продажів. Про це пише The Daily Telegraph.

У лютому 2012 року письменниця разом зі своїм чоловіком Найалла Леонардом створила компанію Fifty Shades Ltd, щоб акумулювати доходи від бізнесу, пов’язаного з книгою «50 відтінків сірого» і двома її сіквелами – «На п’ятдесят відтінків темніше» і «На п’ятдесят відтінків світліше».

Податкова звітність Fifty Shades Ltd свідчить про те, що за перші шість місяців існування компанія отримала виручку в 12,6 мільйона фунтів, а за вирахуванням податків – 10,7 мільйона фунтів чистого прибутку. Джеймс і її чоловік є єдиними керуючими компанії, виплачуючи самі собі щомісячну зарплату і дивіденди.

Журналісти відзначають, що незважаючи на різке збільшення своїх доходів Джеймс, як і раніше, живе в будинку на заході Лондона, який вони з чоловіком купили 15 років тому. Найдорожчим придбанням письменниці за останній час став новий автомобіль марки Volkswagen. При цьому відомо, що Джеймс віддала понад мільйон фунтів на благодійність, однак на які саме цілі, не уточнюється.

Еротичний роман Джеймс «50 відтінків сірого» вийшов навесні 2012 року і до кінця року розійшовся в кількості 65 мільйонів примірників. Значна частина тиражу була продана в електронному вигляді. На хвилі успіху книги Джеймс написала два продовження, які також користувалися комерційним успіхом. При цьому книга викликала неоднозначну реакцію громадськості через відверто порнографічний зміст, зокрема, експлуатацію теми БДСМ.

Навесні 2013 року почалася активна підготовка до зйомок кіноверсії «50 відтінків сірого». Права на екранізацію належать Universal Pictures і Focus Features. Продюсерами картини стали сама Еріка Джеймс і вибрані нею Майкл Де Лука і Дана Брунетті. Режисером, за даними на кінець червня, буде Сем Тейлор-Джонсон, останнім масштабним проектом якої став біографічний фільм «Nowhere Boy» ( «Стати Джоном Ленноном»).

Lenta.ru