Лауреатом премії Стругацьких вчетверте став Дмитро Биков

Вчетверте за всю історію існування премії Стургацкіх («АБС-премії») її лауреатом став письменник Дмитро Биков. Цього року журі підкорив фантастичний роман письменника «Ікс».

“У номінації “Художня проза” кращим був визнаний роман Дмитра Бикова “Ікс “. Коментувати рішення журі з цього приводу немає ніякого сенсу. Хто був кращим з кращих, той і отримав премію”, – сказав голова оргкомітету премії.

У минулі роки Дмитра Бикова, як кращого письменника-фантаста, вдостоювали «АБС-премії» за книги “Орфографія”, “ЖД” і “Евакуатор”.

Кращою роботою в номінації “Критика і публіцистика” стала книга Світлани Бондаренко і Віктора Курильського “Стругацькі. Матеріали до дослідження: листи, робочі щоденники. 1972-1984”. До слова, Курильський вже є лауреатом однієї «фантастичної» премії нинішнього року – «Малий равлик».

Вперше премія Стругацьких була вручена в 1999 році. Як казав один із засновників премії – Борис Стругацький – ця премія присуджується «за кращий фантастичний твір року, в якому автор в якості художнього сюжетостворюючого прийому використовує елементи неймовірного, неможливого, небувалого».

Uaonline