Помер культовий письменник-фантаст Річард Метісон

Письменник-фантаст, сценарист, автор кількох екранізованих у США творів Річард Метісон помер у віці 87 років у Лос-Анджелесі, повідомляє РИА “Новости”.

 

З-під пера Річарда Метісона вийшли такі твори, як “Я – легенда”, де йдеться про світ, що складається тільки з вампірів, “Людина, що стискається”, “Куди приводять мрії” – всіх їх екранізовано. Роман “Я – легенда” був адаптований для екранів кілька разів: у 1964-му, 1971-му і двічі в 2007 році. Саме за романом Метісона знято однойменний фільм з Віллом Смітом у головній ролі режисера Френсіса Лоуренса.

 

Наприкінці 50-х років Метісон писав сценарії для кінофільмів, зокрема він адаптував твори Едгара По (“Падіння будинку Ашерів”, “Історії жаху”, “Ворон” та інші). Письменник працював над сценаріями декількох епізодів серіалів “Сутінкова зона” і “Зоряний шлях”.

 

Творчість Метісона удостоювалась таких нагород, як премія Едгара Аллана По, Всесвітня премія фентезі, премія Брема Стокера і багато інших.

 

Щорічна церемонія вручення премії “Сатурн” Академії наукової фантастики, фентезі та фільмів жахів США, де в середу чергову нагороду мали вручити Метісону, буде присвячена пам’яті письменника.

Newsru.ua