ФБР зізналося у стеженні за письменником Карлосом Фуентесом

ФБР опублікувало на своєму сайті 170-сторінковий звіт про те, як співробітники відомства стежили за Карлосом Фуентесом, одним з найзнаменитіших письменників Мексики. Співробітники американських спецслужб цікавилися письменником, зокрема, через те, що він підтримував режим Фіделя Кастро.

Померлий в 2012 році Фуентес іменується в досьє «провідним комуністичним письменником Мексики», а також «відомим мексиканським письменником з тривалою історією підозрілих зв’язків». Як зазначає Associated Press, ФБР не перестала пильно стежити за Фуентесом навіть після того, як той посварився з кубинською владою. Це сталося в 1971 році, коли з ініціативи влади Куби був поміщений під варту поет Еберта Паділья.

З документів, опублікованих ФБР, випливає, що США кілька разів відмовляли Фуентесу у візах. Коли він усе ж з’являвся на території Сполучених Штатів, у ФБР шукали інформаторів, які б стежили за діями письменника. При цьому в документах, пов’язаних з пошуком таких інформаторів, підкреслюється, що ніякого активного розслідування діяльності Фуентеса проводитися не повинно, оскільки це викликало б небажану увагу з боку преси.

Фуентес опублікував першу книгу оповідань «Замасковані дні» (Los dias enmascarados) в 1954 році, а міжнародне визнання отримав через п’ять років після виходу «Краю безхмарної ясності» (La region mas transparente). Один з найвідоміших творів Фуентеса, роман «Смерть Артеміо Круса» (La muerte de Artemio Cruz, 1962), присвячений ідеалісту-революціонеру. Зазвичай ім’я Фуентеса ставиться в один ряд з найвідомішими американськими письменниками XX століття, зокрема, Хорхе Луїсом Борхесом, Маріо Варгаса Льоси, Габріелем Гарсія Маркесом та іншими.

Lenta.ru